Fantastični švedski reprezentativac i napadač Alexander Isak imao je priliku postati jedan od najplaćenijih nogometaša svijeta, ali je donio drugačiju odluku.
Švedski napadač Alexander Isak napravio je potez koji je iznenadio nogometnu javnost. Prema informacijama britanskog The Suna, Isak je odbio nevjerovatnu ponudu od saudijskog Al Hilala u vrijednosti od 36,6 milijuna eura godišnje.
Osim te ogromne plate, Saudijci su Šveđaninu nudili i dodatne bonuse vrijedne čak 16 milijuna eura. Ti bonusi odnosili su se na potencijalna osvajanja tamošnje Saudijske Pro lige, Azijske Lige prvaka, kao i titulu najboljeg strijelca prvenstva.
Pored finansijskih benefita, Al Hilal je bio spreman osigurati Isaku i niz luksuza za lični komfor. To je uključivalo 140.000 eura mjesečno za lične troškove, četiri asistenta i vozača sa punim radnim vremenom.
Igraču i njegovoj porodici bi bio stavljen na raspolaganje i privatni avion kad god bi bio pozvan u reprezentaciju Švedske. Također, postao bi peti najplaćeniji nogometaš u Saudijskoj Arabiji, odmah iza Manea, Benzeme, Mahreza i Ronalda.
No, pored svih tih privilegija, Isak je odlučno rekao “ne”. Njegov fokus je samo i isključivo na prelasku u Liverpool, jer smatra da je to pravi korak naprijed u karijeri. Podsjećamo, Newcastle za svoju najveću zvijezdu traži ogromnih 170 milijuna eura.









