Željezničar i Sloboda podijelili bodove u derbiju Premijer lige BiH

Nogometaši Željezničara i Slobode remizirali su u meču 5. kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica, a konačni rezultat glasio je 2:2.

Nakon jednog centaršuta najviši u skoku bio je iskusni štoper Željezničara Jadranko Bogičević koji glavom pogađa za 1:0 i tako kruniše puno bolju igru svoje ekipe u 18. minuti.

Igrala se 30. minuta kada je Samir Bekrić, bivši igrač Željezničara i ljubimac navijača, fantastično pogodio iz slobodnog udarca s nekih 25 metara i tako Slobodi donio poravnanje.

U 45. minuti domaći postižu drugi gol. Ovaj put strijelac je bio Damir Sadiković koji je također iz slobodnog udarca šutirao vrlo snažno i matirao nemoćnog gostujućeg golmana.

U drugom poluvremenu ekipa Amara Osima totalno je ispala iz ritma. Akcije su bile nepovezane, pravilo se previše individualnih grešaka, a kazna za takvu igru stigla je u 80. minuti kada rezervista Hodžić iz bukvalno prvog dodira s loptom postiže gol za 2:2.