Željezničar rutinski savladao Mladost u Bijeljini

Fudbaleri Željezničara stigli su do veoma bitne pobjede. U okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige na gostovanju kod Mladosti iz Velike Obarske najtrofejniji bh. klub slavio je sa 3:0.

Mladi fudbaler Željezničara i juniorski reprezentativac BiH Kerim Memija pogodio je mrežu domaćih u 41. minuti nakon jedne odlične solo akcije. Dominaciju u finišu prvih 45 minuta Plavi sa Grbavice krunisali su u 45. minuti. Bučan je odlično proigrao Bajića, a ovaj loptu poslao pored nemoćnog Mičića za vodstvo gostiju od 2:0.

U drugoj minuti sudijske nadokande Željezničar je stigao do svog trećeg gola. Hadžiahmetović je odlično proigrao Damira Sadikovića a ovaj rutinski pogodio.

Željezničaru je ovo bila osma ovosezonska pobjeda, kojom je na najbolji mogući način najavio predstojeći gradski derbi protiv Sarajeva koji se igra u narednom kolu na stadionu Grbavica.