Željezničar visokom pobjedom protiv Mladosti najavio gradski derbi

Željezničar je danas na Grbavici u okviru 27. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Mladost iz Velike Obarske sa ubjedljivih 4:0. Plava lokomotiva, koja se zahuktala, tako je najavila 105. ligaški sarajevski derbi, koji se igra u subotu.

Odmah na početku utakmice Željezničar je imao priliku. Sa vrha kaznenog prostora šutirao je Bajić, a lopta je otišla pokraj lijeve stative. Hasanović je dobro šutirao u osmoj minuti sa 20-ak metara, ali je Đurković bio siguran. Prvi udarac prema golu Željezničara gosti su uputili u 11. minuti, kada je preko gola šutirao Hadžibulić.

Bajić je u 13. minuti uposlio Đelmića, koji je rutinski pogodio za vodstvo Željezničara. Dvije minute nakon toga Bajić je oduzeo loptu Cicmilu i iz izgledne situacije je loše šutirao. Međutim, napadač Željezničara iskupio se u 17. minuti kada je matirao Đurkovića za 2:0, a prije toga Kosorić je iznio loptu i uposlio ga.

Nakon drugog pogotka Plavih igra se umirila. Željezničar je imao incijativu, ali prilika nije bilo. Na početku drugog poluvremena Plavi su odmah postigli i treći pogodak, a strijelac je bio Hadžiahmetović. Talentovani fudbaler je odigrao prekrasan dupli pas sa Bajićem i još ljepše matirao Đurkovića koji je istrčao.

Gosti su se oslobodili pritiska nakon trećeg gola Plavih. Imali su loptu u svom posjetu, ali Antolović je bio i dalje nezaposlen. Prvi put Mladost je ozbiljnije zaprijetila u drugom poluvremenu u 63. minuti. Opasan šut uputio je Vujić, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Budući da je rano riješeno pitanje pobjednika, ritam igre je opao. Uglavnom se igralo na sredini terena. Gosti su imali priliku u 76. minuti kada je Cicmil šutirao iz slobodnjaka sa 18 metara, ali je lopta otišla pola metra iznad gola. Nuspahić je u 80. minuti postigao pogodak i tako postavio konačan rezultat ove utakmice, 4:0.

Željezničar 4:0 Maladost

Strijelci: 1:0 Đelmić (13), 2:0 Bajić (17), 3:0 Hadžiahmetović (49), 4:0 Nuspahić (80).
Stadion: Grbavica (Sarajevo)
Gledalaca: 3000
Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)
Žuti kartoni: Damir Sadiković (Željezničar), Dubić, Hodžić (Mladost).

Željezničar: Antolović, Kvesić (od 52. minute Nuspahić), Kosorić, Bučan, Bajić (od 67. minute Turković), Đelmić, Čolić, Hadžiahmetović, D. Sadiković, Bogdanović i Hasanović (od 46. minute E. Sadiković).

Mladost: Đurković, Hodžić, Dabić, Zelić, Cicmil, Čurić, Hadžibulić (od 23. minute Arnautović), Cicović, Perić (od 29. minute Filipović), Blagojević i Ibrić (od 66. minute Novaković).