Zenit deklasirao Ural: Navijači poslali snažnu poruku

Nogometaši Zenita su u sjajnoj utakmici 22. kola ruske Premier lige deklasirali Ural pred svojim navijačima s uvjerljivih 7:1.

Rusija je jedna od rijetkih europskih liga koja još nije prekinula natjecanje zbog pandemije koronavirusa, a prvoplasirani Zenit potvrdio je da se nalazi u velikoj formi.

Već u osmoj minuti Azmoun je zabio za 1:0, da bi do odlaska na odmor Zenit zabio još tri pogotka. Strijelci su bili Dzyuba, Azmoun i Malcom. Peti pogodak zabio je razigrani Azmoun koji je tako kompletirao hat-trick.

Do kraja meča Zenit je uspio zabiti još dva pogotka, a strijelci su bili Driussi i Dzyuba. Za goste je pogodio Panyukov u 65. minuti. Zenit je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu s 50 osvojenih bodova, devet više od Krasnodara koji ima susret manje.

Inače, navijači Zenita su na ovoj utakmici izvisili veliki transparent na kojem je pisalo: “Svi smo bolesni za nogometom, a za Zenit smo spremni umrijeti.

Također, tijekom cijele utakmice su i skandirali: “Svi ćemo umrijeti“.

Od ponedjeljka će i u Rusiji biti zabranjena okupljanja s više od 1000 ljudi pa će Zenit u nastavku prvenstva biti bez vjernih navijača.