Zidaneova reakcija najbolji je dokaz koliko je Benzema važan Realu

Real Madrid je u nedjelju navečer u posljednjim sekundama utakmice stigao do vrijednog boda na teškom gostovanju protiv Valencije.

Valencia je vodila od 78. minute pogotkom Solera i činilo se da je jako blizu velikog trijumfa, ali je u petoj minuti sudačke nadoknade uslijedio šok za domaće navijače.

Real je izveo udarac iz kuta, a bio je to posljednji njihov napad pa se i vratar Thibaut Courtois uputio u kazneni prostor Valencije.

Loptu ubačenu iz kuta upravo je Courtois glavom zahvatio i umalo zatresao mrežu, a nakon odbijanca i velike gužve najbolje se snašao Karim Benzema i poentirao za konačnih 1:1.

Završnicu utakmice nije bilo jednostavno gledati ni Zinedineu Zidaneu koji je izgledao jako zabrinuto prije udarca iz kuta, a nakon pogotka Benzeme trener Reala je navukao širok osmijeh na lice.

Benzemi je to bio 12. pogodak u 15. prvenstvenoj utakmici, a dodao je i pet asistencija. Cijelu sezonu Francuz postiže važne golove za Real.

Zabio je gol za gostujuću pobjedu od 1:0 nad Sevillom u septembru, postigao je dva pogotka Eibaru, probio “bunker” Real Sociedada, a sada je spasio ‘Kraljeve’ od poraza na Mestalli.

Zidaneova reakcija nakon izjednačujućeg pogotka Valenciji najbolji je dokaz koliko Benzema znači Realu.