Zion Williamson ispisao historiju na NBA debiju

U noći sa srijede na četvrtak na NBA parketima je odigrano 12 utakmica, a najveći fokus je bio na debiju prvog pika na NBA draftu Ziona Williamsona.

Za svega 18 minuta na parketu Williamson je postigao 22 poena i dodao sedam skokova. Loše je otvorio utakmicu, a onda je eksplodirao u posljednjoj četvrtini sa 17 uzastopnih poena. Ušao je u historiju NBA lige kao jedini igrač koji je u svom debiju imao šut 4-4 za tri poena.

New Orleans Pelicansi poraženi su u svom Smoothie King Centru rezultatom 121:117 od San Antonio Spursa. Najefikasniji je bio Aldridge sa 32 postignuta poena i 14 skokova.

Sacramento Kingsi poraženi su na gostovanju kod Detroit Pistonsa rezultatom 127:106. Bogdan Bogdanović postigao je 19 poena u redovima Kingsa, dok je Nemanja Bjelica susret završio sa 14 poena i devet skokova.

Atlanta Hawksi slavili su protiv Los Angeles Clippersa rezultatom 102:95. Domaće je do trijumfa vodio Collins sa 33 postignuta poena. Ivica Zubac u redovima Clippersa postigao je 11 poena i dodao šest skokova.

Houston Rocketsi slavili su protiv Denver Nuggetsa rezultatom 121:105. Nikola Jokić postigao je 19 poena, dodao 12 skokova i 10 asistencija i tako upisao novi triple-double. Russell Westbrook je na drugoj strani susret završio sa 28 poena, 16 skokova i osam asistencija.