Zlatanov show na Wembleyju: Ibra donio trofej Liga kupa Unitedu!

U finalnoj utakmici Liga kupa na Wembleyu Manchester United je savladao Southampton rezultatom 3:2. Crveni đavoli su tako osvojili svoj drugi trofej u sezoni, nakon što su uzeli Community Shield pobjedom 2:1 protiv Leicestera.

Tim Josea Mourinha je poveo u 19. minuti kada je sjajno iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio nezaustavljivi Zlatan Ibrahimović za 1:0. Jese Lingard je u 38. minuti udvostručio prednost preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

U drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Southampton se vraća u meč, kada Gabbiadini pogađa iz blizine nakon ubačaja Ward-Prowsea i smanjuje na 2:1. Tek što se krenulo sa igrom u drugom dijelu Gabbiadini svojim drugim golom vraća stvari na početak.

A onda u 85. minuti pogađa ko drugi nego Ibrahimović i donosi Unitedu peti trofej Liga kupa. Zlatan ove sezone na svom kontu ima 26 postignutih golova u 38 odigranih utakmica.