Zlatko Dalić opleo po glavnom sucu nakon remija Hrvatske u Varšavi: Napravio je dvije kardinalne greške!

151024Dalić

Nogometna reprezentacija Hrvatske večeras je u utakmici četvrtog kola Lige nacija gostovala Poljskoj u Varšavi, a susret je završen remijem i rezultatom 3:3.

Poveli su Poljaci preko Zielinskog već u petom minutu susreta. Međutim, pravi ‘blitzkrieg’ Hrvatske u nastavku. Naime, od 19. do 26. minuta ‘Vatreni’ su golovima Sose, Sučića i Baturine preokrenuli na 1:3.

Ipak, kasnije su promašaje i pad koncentracije gostujućih igrača iskoristili Zalewski i Szymanski, te donijeli veliki bod Poljskoj. Zanimljiv detalj dogodio se i u 76. minutu, kada je Dominik Livaković zaradio crveni karton.

Sve je po završetku večerašnjeg duela prokomentarisao i selektor reprezentacije Hrvatske, Zlatko Dalić, koji nije krio svoje nezadovoljstvo zbog odluka glavnog suca Hernandeza.

“Ono nema veze sa isključenjem. Livaković je ispucao loptu tri metra prije njega. Prvi gol Poljske je bio čisti faul na Matanoviću. To su dvije kardinalne greške. Ne vadim se na suđenje, ali to je tako”, kazao je Dalić.

Hrvatsku u novembarskom ciklusu Lige nacija očekuje još gostovanje Škotskoj, a zatim na domaćem terenu dočekuju reprezentaciju Portugala.