Zvezda u prvoj utakmici ABA finala pregazila Budućnost!

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Budućnost rezultatom 91:72 u prvoj utakmici finalne serije ABA lige.

Do kraja prve dionice nešto bolja igra aktuelnog prvaka ABA lige i na kraju je ekipa Jasmina Repeše na mali odmor otišla sa dva poena prednosti, 18:20.

Gosti iz Podgorice su imali vodstvo većim dijelom druge četvrtine. Razlika je u nekoliko navrata išla i do plus šest, ali je u samom finišu prvog poluvremena Budućnost popustila.

Zvezda je to maksimalno iskoristila. Sjajnom završnicom ovog dijela meča crveno-bijeli su okrenuli rezultat u svoju korist i na odmor su otišli sa tri poena prednosti, 45.42.

Treća dionica je odlučila pobjednika ovog meča. Zvezda je napravila seriju od 11:0, ostavili su protivnike bez poena više od tri minuta i razlika je nakon 30 minuta igre iznosila plus 13, 65:52.

Nije se Budućnost uspjela vratiti u meč u posljednjoj dionici. Vanjski šut im nije slušao i bez njega nisu ni mogli očekivati više od poraza u ovom meču.

Kod pobjedničkog tima najefikasniji je bio Billy Baron sa 19 koševa, dok je Norris Cole na drugoj strani ubacio 18. Nemanja Gordić je ubacio osam poena.