Ibišević pogodio nakon dvije godine, Lewandowski za historiju

Bayern je u derbiju 6. kola njemačke Bundeslige savladao Wolfsburg na Allianz Areni rezultatom 5:1, a zvijezda večeri bio je fantastični Robert Lewandowski.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Caligurija i vodstvo su imali sve do šeste minute nastavka. Za izjednačenje Bayerna se pobrinuo Lewandowski, koji je u narednih pet minuta postigao nova tri pogotka i riješio pitanje pobjednika.

Poljski reprezentativac je tačku na susret stavio u 60. minuti, kada se peti put upisao u listu strijelaca i postavio konačnih 5:1.

Pogledajte svih pet golova Roberta Lewandowskog protiv Wolfsburga! KAPA DOLE, MAJSTORE!Lajkujte našu stranicu i podržite nas! – www.amsport.info

Posted by AM Sport on Tuesday, September 22, 2015

Razloga za slavlje večeras je imala i Hertha. Berlinski klub je kao domaćin savladao Köln rezultatom 2:0 i prvi pogodak na utakmici viđen je u 43. minuti.

Nakon asistencije Plattenhardta vodstvo Herthi je donio Vedad Ibišević koji se u listu strijelaca upisao nakon skoro dvije godine. U posljednjoj minuti drugog poluvremena Ibišević je udvostručio prednost Herthe i donio svom timu vrijedna tri boda.

Drugi gol Vedada Ibiševića za Herthu! SAMO TAKO NASTAVI VEDATORE!