Real Madrid je već jednom rukom prigrlio šampionski trofej, Arda Güler srušio Sociedad

260424Arda-Guler

Nogometaši Real Madrida upisali su novu pobjedu u La Ligi i tako napravili ogroman korak prema novom naslovu.

Na gostovanju kod Real Sociedada slavili su rezultatom 0:1, a jedini pogodak na dvoboju postigao je Arda Güler u 29. minuti.

Sociedad je napadao kompletno prvo poluvrijeme, a onda su gosti iz Madrida prvi put zapucali na gol i – poentirali.

Güler je ostao nečuvan nakon centaršuta Danija Carvajala s desne strane te je lijepo pogodio kroz noge golmanu Alexu Remiru.

Sociedad je imao nekoliko izglednih šansi do kraja susreta, dva pogotka su mu potpuno opravdano poništena, a sjajan je u nekoliko navrata bio i Kepa Arrizabalaga.

Real Madrid je liderskoj poziciji La Lige sa 14 bodova i susretom više od drugoplasirane Barcelone, kojoj treba pravo čudo da bi osvojila titulu.