Ma kakav referendum, Messi uništava protivnike i u tišini Nou Campa!

U okviru sedmog kola španske Primere, Barcelona je pred praznim tribinama savladala ekipu Las Palmasa sa 3:0 (0:0). Mučili su se Katalonci u prvih 45 minuta, zaradili su čak četiri žuta kartona, a Las Palmas je imao veći posed lopte,

Imao je Messi dobru šansu u 22. minutu, odlično je izveo slobodan udarac, ali je Čičazola lijepom paradom sačuvao svoju mrežu. Pred kraj prvog dijela, Las Palmas je imao najbolju priliku, bivši igrač Vest Hema Džonatan Kaljeri je šutirai sa ivice peterca, ali je pogodio stativu.

A onda, Valverde vrši dvostruku izmjenu već na startu drugog dijela igre, Rakitić je zamijenio Paulinha, Iniesta Vidala, a to je ubrzo dalo rezultate. Igrao se 50. minut, kada je Leo Messi izveo korner sa desne strane, a najbolji u skoku bio je Sergio Busqets, 1:0 za domaćina.

Na 2:0 je u 70. minutu povisio Leo Messi, Denis Suarez je poslao sjajan pas ka Argentincu, ovaj je obišao golmana gostiju i ugurao loptu u praznu mrežu. Samo sedam minuta kasnije, sve je bilo jasno, Suarez je na prvu proigrao Messija, ovaj je izbio sam pred Čičazolu i lako ga savladao za konačnih 3:0.