‘Građani’ sigurnim koracima gaze ka novoj tituli prvaka Engleske: Manchester City deklasirao Brighton na Amexu

250424City

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su veliku pobjedu na gostovanju kod Brightona u okviru 29. kola engleskog Premiershipa, a konačan rezultat bio je 4:0.

Iako su mnogi očekivali da će ovo biti dosta teže gostovanje za momčad Pepa Guardiole, City se na kraju uspio lagano prošetati Amex stadionom.

Držali su popularni ‘Građani’ sve pod svojom kontrolom od samog početka susreta, a prvi pogodak stigao je poprilično brzo. Walker je sjajno asistirao u 17. minutu za De Bruynea koji još ljepše pogađa mrežu domaćina.

Nakon samo devet minuta gost je duplirao prednost. Phil Foden je šutirao iz slobodnog udarca, lopta na putu do gola pogađa jednog igrača Brightona i završava u mreži. Konačan rezultat prvog poluvremena i 3:0 Cityju donosi Foden novim pogotkom u 34. minutu.

U nastavku je aktuelni šampion Evrope samo odrađivao posao, ali se svejedno Julian Alvarez stigao upisati u strijelce u 62. minutu igre za ubjedljiv trijumf svog tima.

Manchester City je drugoplasirani tim Premiershipa sa samo bodom manje od lidera Arsenala, no i utakmicom manje što je bitno za napomenuti. S druge strane, Brighton je 11. sa 44 osvojena boda.