Netsi izgubili nakon produžetka, Teletović briljirao

Bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac Mirza Teletović briljirao je u porazu Brooklyn Netsa od Charlotte Bobcatsa (116:111 nakon produžetka). Možda Netsi kao kolektiv nisu imali noć, ali je Teletović bio fantastičan.

Ubacio je 22 poena za 28 minuta provedenih na parketu. Gađao je šest od 12 za tri poena, četiri od četiri sa linije slobodnih bacanja. Na kraju je imao i tri skoka. Gosti bolje otvaraju utakmicu i održavaju vodstvo negdje do sredine prve dionice, kada su Bobcatsi poveli 18:16, ali su Netsi na kraju prve četvrtine vodili 28:24.

Nekoliko preokreta i u drugoj četvrtini. Vodili su Netsi u jednom trenutku plus pet (56:51), ali na odmor odlaze s najmanjom mogućom prednošću (59:58). U trećoj četvrtini domaći sastav je bio bolji. Bobcatsi su vodili i devet razlike (77:68). Uoči odlučujućih 12 minuta domaćin je vodio sa 83:78.

Bobcatsi su održavali prednost i u četvrtoj dionici, no Netsi su se uvijek približavali na dva, tri ili četiri poena zaostatka. Dosta uzbudljivo bilo je u finišu utakmice. Williams je na minutu prije kraja izjednačio rezultat na 103:103. Kemba Walker je pogodio za novo vodstvo domaćih, ali je brzo Williams ponovo vratio stvari na početak. Završilo je rezultatom 105:105, pa se igrao produžetak.

U produžetku su domaći košarkaši, koje su vodili navijači, uspjeli da dođu do pobjede, te nanesu Netsima drugi vezani poraz. Konačan rezultat glasio je 116:111. Al Jefferson je imao noć za pamćenje. Ubacio je 35 poena uz 15 skokova.

Playmaker domaćih Kemba Walker je dodao 20 poena uz 12 asistencija. Pored našeg Mirze, koji je zaista bio fantastičan, u sastavu Netsa istakli su se i Deron Williams sa 29 poena i Joe Johnson sa 18 poena.