Odlazak majstora: Luca Toni se panenkom oprostio od fudbala

U susretu 37. kola italijanske Serije A otpisana Verona je na svom stadionu savladala nezainteresovani Juventus rezultatom 2:1, a utakmicu je obilježio oproštaj Luce Tonija od aktivnog igranja.

Veronu je u vodstvo doveo Luca Toni koji je u 43. minuti na maestralan način panenkom pogodio sa bijele tačke za oduševljenje navijača na tribinama. Bio je to njegov 157. pogodak u Seriji A.

U 55. minuti Federico Viviani duplira prednost domaćih sjajnim golom sa ivice šesnaesterca, da bi Juventus je u 94. minuti ipak došao do počasnog pogotka kada je Dybala iskoristio jedanaesterac.

Luca Toni je tako imao svečani oproštaj od Verone koja će se sljedeće sezone igrati Seriji B. Napadač je u klub stigao 2013. godine, a u 88 je utakmica postigao 48 pogodaka. U karijeri je između ostalog igrao i u Fiorentini, Juventusu i Bayernu.