Potez sedmice: Čudesni ‘hocus-pocus’ dribling u režiji Vincenta Aboubakara!

Besiktas je danas u 24. kolu turske Super lige na svom stadionu odigrao nerješeno protiv Kayserisporaa (2:2). Junak domaćih bio je Kamerunac  Vincent Aboubakar koji je postigao dva gola i oduševio čudesnim driblingom.

[ads1]

Dobro je počelo za Besiktas jer su došli do prednosti u 55. minuti preko pomenutog Aboubakara. Samo devet minuta kasnije Bulut je izjednačio na 1:1, a pravi šok za naviječe crno-bijelih desio se u 82. minuti kada je Beck postigao autogol. Ipak, bod domaćinu donio je Aboubakar u 88. minuti svojim drugim golom na utakmici.

Aboubakar je na početku meča izveo čaroliju kojom je bacio u sjenu dva sjajna gola. Naime, Kamerunac je u trećoj minuti izveo dribling poznat pod nazivom “hocus-pocus” koji se zaista rijetko viđa na fudbalskim terenima. Emreu Kasu nije bilo jasno ni gdje se nalazi. Zaista, briljantno!