Raspoloženi Teletović ubacio 17 poena protiv Orlanda

Na drugom uzastopnom meču na Floridi Brooklyn Netsi su poslije pobjede nad Miami Heatom upisali poraz. Bolji su bili košarkaši Orlando Magica koji su slavili 115:111. Poslije sjajnog nastupa protiv Miami Heata Mirza Teletović je pružio još jednu sjajnu partiju.

Postigao je ukupno 17 poena i to pet trojki od kojih su četiri bile u trećem periodu. Za provedene 32 minute na parketu zabilježio je devet skokova i jednu ukradenu loptu, meč je započeo u startnoj petorci.

Jason Kidd je odlučio da u ovom susretu ne računa na Paula Piercea i Shauna Livingstona, dok je nakon duže vremena zaigrao i Kevin Garnett. U prvoj četvrtini se igralo uglavnom koš sa koš, niti jedan tim nije uspjevao da napravi osjetljiviju prednost. Domaći su u drugom periodu prebacili u brzinu više. E’Twaun Moore je u tom dijelu meča postigao 14 poena, igrači Magica su na odmor otišli sa prednošću od 12 poena.

Netsi su odgovorili u trećoj dionici, u jednom trenutku su u potpunosti anulirali prednost domaćih, Teletović je pogodio trojku za 73:72 i vodstvo nakon duže vremena, ipak ekipa sa Floride se konsidovala pa je u posljednju četvrtinu ušla sa zalihom od pet poena.

U četvrtom periodu sličan razvoj situacije kao u prvom, prednost domaćih je varirala između tri i pet poena, u egal završnici Netsi nisu uspjeli da prelome susret u svoju korist pa su košarkaši Magica stigli do zaslužene pobjede.

Domaće je do pobjede vodio Arron Afflalo sa 25 poena, E’Twaun Moore je dodao 17, a Tobias Harris 16 poena. Najefikasniji u poraženom timu je bio Joe Johnson sa 31 poenom. Netsima su ostala još četiri meča do doigravanja, a trenutno su peti tim Istoka.