Tako to rade sjajni Bavarci! RB Leipzig spušten na zemlju na Allianz Areni!

U derbiju 16. kola Bundeslige Bayern je na Allianz Areni ugostio najprijatnije iznenađenje sezone Leipzig. Bavarci su se poigrali sa gostima, spustivši ih na zemlju, jasno pokazujući ko je gazda u Njemačkoj.

[ads1]

Bayern je poveo u 17. minuti. Arjen Robben je dodao do Lahma, ovaj ubacuje do Roberta Lewandowskog koji pogađa stativu, a odbijena lopta stiže do Thiaga Alxantare koji je stomakom ubacuje u mrežu.

Samo minut kasnije Costa pogađa stativu. Igrači Leipziga su izgledali bezidejno na terenu, što su Bavarci znalački iskoristili. Nabi Keita je pogriješio, Vidal ukrao loptu, a Thiago uposlio Xabija Alonsa koji rutinski pogađa za vodstvo od 2:0.

[ads1]

U 30. minuti nova nevolja za goste. Sudija je pokazao direktan crveni karton Forsbergu koji je brutalnim startom prekinuo kontru Bavaraca oborivši Lahma sa leđa. Lewandowski je do kraja poluvremena pogodio iz penala za potpuni potop Bikova.