Maestro Kramarić utišao 70 hiljada navijača u Kijevu! Hrvatska je u baražu!

U posljednjem desetom kolu kvalifikacija za odlazak ne Svjetsko prvesntvo u Rusiji 2018. godine, odlučujuću utakmicu na prepunom NSC Olimpijskom stadionu u Kijevu u okviru grupe I igrali su domaćin Ukrajina i reprezentacija Hrvatske.

Stajala je “nula” u Kijevu na semaforu do 62. minute, a onda je Andrej Kramarić utišao 70.000 ljudi na Olimpijskom stadionu u Kijevu! Luka Modrić fino se izvukao na desnu stranu i ubacio na peterac za Kramarića, a napadač Hoffenheima othrvao se ukrajinskim braničima i glavom poslao loptu u suprotni kut.

Bio je to Kramarićev prvi gol u ovim kvalifikacijama, peti ukupno za Hrvatsku i prvi u službenim utakmicama nakon čak tri godine i Azerbajdžana u Osijeku (6-0).

Samo osam minuta kasnije Šime Vrsaljko je s centra uputio dugu loptu na desnu stranu na rubu šesnaesterca gdje je bio Rakitić. Ivan je iz voleja poslužio Andreja koji diže vodstvo “vatrenih” na velikih 2-0.