Višća pogodio sa 11m, Istanbul na pragu Superlige

Fudbalski reprezentativac BiH, Edin Višća vjerovatno igra najbolju sezonu u karijeri. Zmaj je danas postigao novi pogodak za svoj Istanbul BB koji krupnim koracima korača ka Superligi.

Istanbul je danas slavio na teškom gostovanju kod  Adana Demirspora sa 3:1, a Višća je postigao drugi pogodak i sigurno će i ovaj put biti proglašen za igrača utakmice.

Akin je u 23.minuti doveo goste u vodstvo, da bi se domaći u igru vratili u 59.minuti preko Boyraza. Tri minute kasnije je domaći tim ostao sa 10 igrača, a onda je minut kasnije Višća iz penala postigao 10 pogodak u sezoni nakon što je pravom bombom zakucao loptu u mrežu. U 81.minuti domaći ostaju sa devet igrača nakon novog isključenja, a u 84.minuti tačku na i stavlja Badtdal.

S ovom pobjedom Istanbul se učvrstio na prvom mjestu na tabeli sa 69 bodova, šest više u odnosu na pratioce. Višća je igrao do 78.minute kada je zasluženo otišao na odmor.