Zajedništvo je recept za dobre rezultate: Sjajan potez Mauricija Pochettina!

Fudbaleri Tottenhama jučer su u okviru 32. kola engleske Premier lige na svom White Hart Laneu došli do lagane pobjede protiv Watforda rezultatom 4:0.

Tottenham je do vodstva došao nakon nešto više od pola sata igre kada je Dele Alli fantastično pogodio sa oko 25 metara. Alli je direktno učestvovao u čak 40 golova u Premiershipu, a tek mu je 21. godina. Šest minuta kasnije Dier lijepim pogotkom udvostručuje prednost.

U 44. minuti Son sjajno zabija za 3:0, da bi 55. minuti Son svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačnih 4:0. Bila je ovo 16. domaća utakmica Pijetlova u Premiershipu bez poraza, od čega imaju čak 14 pobjeda i samo dva remije.

Jedan od razloga ovako dobrih rezultata svakako je i veliko zajedništvo koje vlada u timu, a kao dokaz tome govori i situacija nakon utakmice, kada je trener Tottenhama Mauricio Pochettino svakog igrača zagrlio i čestitao im na pobjedi i zalaganju.