Raspoloženi Tsitsipas razbio Zvereva i osigurao polufinale u Londonu

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas pobijedio je u drugom kolu ATP Finalsa u Londonu Nijemca Alexandera Zvereva rezultatom 2:0, po setovima s uvjerljivih 6:3, 6:2.

Meč je trajao samo malo više od sat vremena koliko je trebalo Tsitsipasu da razbije u ovom neprepoznatljivog Zvereva.

U prvom setu je bio ključan osmi gem kada je Tsitsipas osvojio break i poveo s 5:3. Na svoj servis je potvrdio break i poveo u ovom meču protiv Zvereva, koji je posebno loš bio kod poena na 2. servisu (1/6).

Nijemac je očajno počeo drugi set, izgubio svoj servis pa je Tsitsipas brzo imao vodstvo do 2:0. Nakon još jednog breaka u petom gemu sve je bilo jasno i Grk je mogao slaviti novu pobjedu.

Grk je na omjeru 2:0 i sa prvog mjesta u grupi ide u polufinale. Zverev je baš kao i Nadal na drugom mjestu sa po jednom pobjedom i jednim porazom. U posljednjem kolu sastaju se Nadal i Tsitsipas te Zverev i Medvedev.