A doveli su ga kao sigurno pojačanje na vrhuncu karijere: Statistika Wijnalduma protiv Nice govori mnogo

Iako su bili favoriti, nogometaši PSG-a su sinoć doživjeli neočekivan poraz od ekipe Nice u gostima rezultatom 1:0.

Parižani su opet razočarali svoje navijače lošom predstavom, a domaćini su itekako znali da to iskoriste i dođu do tri boda. Nica je do trijumfa stigla u 88. minutu susreta kada je Delort sjajno pogodio.

Ekipa PSG-a tako se našla na meti žestokih kritika zbog loše odigrane utakmice. Posebno kritikovan bio je Georginio Wijnaldum kao daleko najlošiji pojedinac na terenu.

Bivši vezista Liverpoola konačno je zaigrao od prvog minuta, ali nije uspio da opravda povjerenje koje mu je dao trener Pochettino. Na terenu je proveo 91 minutu, a navijači su bili šokirani kada su nakon utakmice vidjeli njegovu statistiku.

Svima je bilo nevjerovatno da je Wijnaldum koji igra na poziciji veznog igrača imao svega 28 dodira sa loptom na čitavom susretu. Golman Keylor Navas imao je više dodira sa loptom (34), što dodatno baca u očaj.

Georginio Wijnaldum stigao je ljetos iz Liverpoola kao dokazan igrač, ali se zbog nezavidnih partija nije uspio nametnuti u prvi plan.