Ajax i Aston Villa sačuvali mreže u Amsterdamu, Lille i Maccabi Tel Aviv odmah obavili veći dio posla

Večeras su u nešto ranijem terminu odigrane četiri utakmice osmine finala Konferencijske lige. Pobjede su ostvarili Lille, Maccabi Tel Aviv i Molde, dok su Ajax i Aston Villa remizirali bez pogodaka.

Dakle, mreže su mirovale u jednom od derbija nokaut faze između Ajaxa i Aston Ville u Amsterdamu, pa je jasno da konačna odluka o putniku u četvrtfinale pada u Birminghamu.

Ono što vrijedi posebno izdvojiti sa meča odigranog u Nizozemskoj jesu dva crvena kartona, po jedan na obje strane. Prvo je u redovima gostiju drugi žuti dobio Konsa u 83. minutu, da bi tri minuta kasnije ista sudbina zadesila Gooijera kod domaćina.

Molde je ove noći pobijedio Club Brugge sa 2:1. Za domaćina su se među strijelce upisivali Stenevik u 43. minutu, odnosno Gulbrandsen u sudačkoj nadoknadi, dok je jedini pogodak za belgijsku ekipu postigao De Cuyper sa penala u 85. minutu.

Maccabi Tel Aviv riješio je veći dio posla pobjedom kod Olympiakosa rezultatom 4:1. Dva pogotka za gostujući tim zabio je Zahavi, a po jedan su dali Shahar i Peretz. S druge strane je jedini strijelac bio El Kaabi.

Nogometaši Lillea gostovali su u Austriji ekipi Sturma, te slavili sa uvjerljivih 3:0, pa je jasno da imaju skoro nedostižnu prednost pred revanš u Francuskoj. Dva puta je mrežu domaćina tresao sjajni Jonathan David, dok se u strijelce upisao i Zhegrova.