Ajax na najbolniji mogući način kapitulirao u Birminghamu, blistava Aston Villa u četvrtfinalu Konferencijske lige!

Nogometaši Aston Ville večeras su se plasirali u četvrtfinale Konferencijske lige pošto su nakon 0:0 u prvoj utakmici, rezultatom od 4:0 na Villa Parku ove noći savladali ekipu Ajaxa.

Ollie Watkins je pogotkom u 25. minutu donio vodstvo domaćinu i rezultatom od 1:0 se otišlo na odmor. Gosti nisu posebno ni prijetili, a Bailey ih je dodatno uzdrmao u 60. minutu, kada je zatresao mrežu ‘Kopljanika’ za 2:0.

Ako to do tada nije bilo kristalno jasno, od 75. minuta se znalo ko ide u narednu rundu takmičenja. Duran je svoje ime upisao među strijelce, da bi šest minuta kasnije konačnih i visokih 4:0 postavio Diaby.

Club Brugge je preokretom pobijedio ekipu Moldea sa uvjerljivih 3:0. Podsjećamo, Molde je u prvom meču trijumfovao sa 2:1. Ipak, Skov Olsen je večeras sa dva pogotka presudio gostima, a jednom se među strijelce uspio upisati i Skoras, te je belgijski tim osigurao prolaz.

Lille je rutinski odigrao 1:1 sa Sturmom iz Graza i prošao u četvrtfinale Evropske lige zahvaljujući pobjedi od 3:0 iz prvog susreta. Za francusku momčad zabio je Santos, dok je remi Austrijancima donio Biereth.

U još jednoj nevjerovatnoj utakmici Olympiakos je nadoknadio poraz od 4:1 i savladao Maccabi Tel Aviv rezultatom 6:1 nakon produžetaka, te se ukupnim rezultatom od 7:5 plasirao u četvrtfinale. Grcima su večeras Podence, El Kaabi i Fortounis donijeli produžetke, dok su kasnije konačnih 6:1 postavili Jovetić i El Arabi.