Ako se po jutru dan poznaje: ‘Preskupi’ Chelsea sa silnim zvijezdama nije uspio savladati Fulham na Stamford Bridgeu

Ekipa Chelseaja je u 22. kolu engleskog Premiershipa na Stamford Bridgeu dočekala gradskog rivala Fulham, a konačan rezultat glasio je 0:0.

Podsjećamo, Chelsea je uložio ogroman novac, dok vlasnik Todd Boehly nije štedio ni sekunde te je potrošio preko 500 milijuna funti na pojačanja londonskog kluba.

Večeras su se nove zvijezde našle u sastavu Grahama Pottera, ali ni oni nisu pomogli popularnim ‘Plavcima’ da stignu do trijumfa protiv hrabrog Fulhama.

Najkonkretniji u prvom poluvremenu za domaće bio je Kai Havertz, a Nijemac nije iskoristio čak dvije velike prilike. S druge strane, gosti su prijetili preko Pereire, no bez pogotka na kraju.

U nastavku su Potterovi izabranici krenuli u totalnu ofanzivu. Napadali su preko Enza i Gallaghera, da bi ubjedljivo najizgledniju šansu imao Noni Madueke čiji je udarac sa gol linije skinuo Ream.

Chelsea trenutno zauzima devetu poziciju Premiershipa sa 30 osvojenih bodova. Fulham zastupa nevjerovatno i fantastično šesto mjesto sa 32 boda na svom kontu.