Akutelni prvak na krilima De Bruynea savladao Wolvese: City smanjuje šanse da Liverpool može do velikog iznenađenja i titule

Nogometaši Manchester Cityja porazili su Wolverhampton u utakmici zaostalog 33. kola engleskog Premiershipa rezultatom 5:1.

Sve na Molineux stadionu bilo je u znaku sjajnog Kevina De Bruynea koji je postigao četiri pogotka za svoj tim.

Belgijanac je pogađao u 7., 16., 24., i 60. minuti susreta za siguran trijumf aktuelnog prvaka Premiershipa.

Visok trijumf potvrdio je u 84. minuti Raheem Sterling svojim 13 pogotkom u sezoni.

Jedini pogodak na Wolvese psotigao je Dendoncker u 11. minuti na dodavnaja Neta.

Manchester City sa ova tri boda dodatno smanjuje šansu da Liverpool do kraja napravili iznenađenje i preuzme lidersku poziciju u prvenstvu.

‘Građani’ trenutno imaju 89 bodova, dok je Liverpool na 86, a do kraja takmičenja su ostala svega dva kola.

Wolverhamtpon je na sjajnoj osmoj poziciji sa 50 bodova iz 36 utakmica.

U utakmicama ranijeg termina današnjeg rasporeda, Chelsea je u gostima rutinski savladao Leeds rezultatom 3:0.

Istim rezultatom slavio je i Leicester City protiv Norwicha na King Poweru, dok su Watford i Everton podijelili bodove remijem 0:0.