Alarmantno: Xavi se radovao nakon epskog preokreta Barce, a onda mu je stigla KATASTROFALNA vijest

Nogometaši Barcelone sinoć su u utakmici španske La Lige savladali Celtu iz Viga rezultatom 3:2 nakon nevjerovatnog preokreta, te iako su gubili sa 2:0, Katalonci su na kraju slavili zlata vrijedna tri boda.

Celta je šokirala domaćina pogotkom Larsena u 19. minutu, a kada je Douvikas u 76. minutu zabio za 0:2, izgledalo je da za ‘Blaugranu’ nema spasa. Međutim, u posljednjih 10 minuta Lewandowski sa dva pogotka i Cancelo sa jednim donose pobjedu Barci.

Trener Xavi Hernadnez bio je presretan zbog spektakularnog trijumfa, ali mu je u toku press konferencije nakon utakmice stigla jedna zaista katastrofalna vijest.

Naime, Barcelona neko vrijeme ostaje bez glavnog motora u ekipi, Frenkieja de Jonga. Nizozemac je osjetio nelagodu u desnom skočnom zglobu, pa ga je u 36. minutu zamijenio Gavi.

Crne vijesti potvrdila je novinarka Helena Condis. U Kataloniji su opravdano zabrinuti i sve ukazuje na to da se sjajni vezista neće vratiti sve do mjeseca novembra.