Alaves priredio senzaciju kola i savladao Real Madrid u gostima

Nogometaši Real Madrida se nalaze u velikoj krizi s obziom da su u 11. kolu španske La Lige su izgubili kod kuće od Alavesa rezultatom 2:1.

Nakon poraza u gostima od Valencije 4:1 i remija sa Villarrealom 1:1 očekivalo se da će se Real protiv Alavesa vratiti na pobjednički kolosijek.

Ipak, večeras su na stadionu “Alfredo di Stefano” nogometaši Reala u potpunosti podbacili. Najprije je Perez iz penala u 5. minuti doveo goste u vodstvo, a potom je u 49. minuti Courtois poklonio loptu Joseluu koji je poslao u prazan gol za 2:0.

Sve što je Real uspio napraviti do kraja je postići počasni pogodak u 86. minuti, a strijelac je bio Casemiro.

‘Kraljevi’ su zahvaljujući novom kiksu tek na četvrtom mjestu, dok je Alaves prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i popeo se na osmu poziciju na tabeli.