Alaves uzeo bod Barceloni koja je sada daleko od gornjeg dijela tabele

Momčad Barcelone remizirala je protiv Alavesa u susretu 8. kola španske La Lige rezultatom 1:1.

Golman Barcelone Neto u 31. minuti pravi veliku grešku, nespretno je reagovao nakon što mu je Pique vratio loptu, što je iskoristio Rioja, oduzeo mu loptu i lagano se ušetao u gostujući gol za vodstvo Alavesa. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Već na pauzi Ronald Koeman je napravio dvije izmjene, odmah je ubacio Pedrija i Pjanića u igru, a plod takve igre došao je u 63. minuti, samo 60 sekundi nakon što je domaći igrač Jota dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a gol za poravnanje gostiju postigao je Griezmann.

Uslijedio je žestok napad katalonskog predstavnika, ali je golman Alavesa bio na visini zadatka i tako svom timu donio veliki bod.

Barcelona je nakon ove utakmice na razočaravajućoj 12. poziciji sa samo osam osovjenih bodova, dok je Alaves na poziciji ispod sa istim brojem bodova, ali nešto slabijom gol razlikom.