Alcaraz se pošteno namučio sa sunarodnjakom, ali na kraju ipak prošao u treće kolo Roland Garrosa

Jedan od glavnih favorita za titulu na Roland Garrosu, 19-godišnji Španac Carlos Alcaraz bio je danas na pragu eliminacije u duelu sa iskusnim zemljakom Albertom Ramos-Vinolasom.

Ovaj duel trajao je čak četiri i pol sata, obilovao preokretima, a sve se moglo drugačije završiti da je Ramos-Vinolas pred kraj četvrtog seta iskoristio meč loptu. Međutim, nije uspio, a Alcaraz je pokazao da izrasta u velikog šampiona koji je najbolji kada je najteže. Na kraju, 3:2, po setovima 6:1, 6:7 (7:9), 5:7, 7:6 (7:2) i 6:4.

Prvi set Alcaraz je odradio furiozno, kako se i očekivalo, dok je Ramos-Vinolas osvojio samo jedan gem i izgledalo je da će se ovaj meč brzo završiti. No, tek od drugog seta počinje prava borba. Ramos-Vinolas je zaigrao mnogo bolje i izborio taj-brejk koji je na razliku riješio u svoju korist sa 9:7.

Osvojeni set pozitivno je uticao na njegovo samopouzdanje, da bi u trećem setu prvi stigao do brejka. Alcaraz je brzo uzvratio, izjednačio na 3:3, ali u 11. gemu Ramos-Vinolas pravi novi brejk i potom na svoj servis dolazi do preokreta u setovima.

U četvrtom setu Alcaraz je bolje počeo, poveo sa 2:0, ali njegovog protivnika to nije uzdrmalo, napravio je dva brejka, stigao i do meč-lopte na 5:4, no 19-godišnjak se izvukao i u taj-brejku došao do izjednačenja na 2:2 u setovima.

Ramos-Vinolas imao je vodstvo od 3:0 na početku petog seta, ali je Alcaraz djelovao na terenu kao da bi mogao da igra još tri ili četiri sata. Umor se kod njega uopšte nije primjetio, dobio je četiri naredna gema u nizu i do kraja još jednim brejkom završio meč u svoju korist. U trećem kolu Roland Garrosa njegov rival mogao bi biti Sebastian Korda ukoliko savlada Richarda Gasqueta.