Alisson i odbrana ‘Redsima’ zagorčali život, Liverpool na Anfieldu remizirao sa Wolverhamptonom u FA Kupu

Liverpool i Wolverhampton morat će ponoviti svoj duel FA Kupa nakon što je večerašnja utakmica na Anfieldu završena rezultatom 2:2.

Liverpool je u ovaj meč ušao kao veliki favorit, ali pokloni golmana Alissona i loše intervencije zadnje linije na kraju su koštali tim Jurgena Kloppa.

Wolvesi su se prvi radovali večeras. Nestvarnu grešku upravo Alissona odlično je iskoristio Goncalo Guedes, pogodio mrežu domaćina i doveo svoj tim u vodstvo u 26. minutu.

Nakon nekih pokušaja obje ekipe, Liverpool ipak dolazi do izjednačenja. Darwin Nunez koristi fenomenalnu asisteciju Alexandera-Arnolda i zabija u 45. minutu.

Domaći u 52. minutu stižu i do preokreta zahvaljujući pogotku Mohameda Salaha. No, u 67. minutu ponovo loša reakcija Alissona i odbrane, te pogodak Hwang Hee-Chana za konačnih 2:2.

Klopp sigurno nije želio odigrati dodatnu utakmicu ove sezone, ali je njegov tim kriv zbog toga. Pobjednika ćemo tako dobiti nakon što se odigra novi meč na Molineauxu.