Alonsov Leverkusen je neuništiv: Novi prvak Bundeslige gubio do 96. minute, pa nastavio nestvaran niz

BayerSTUT

Nogometaši Bayera iz Leverkusena ponovo su danas bili na korak od prekida nevjerovatnog niza bez poraza, ali još jednom su se spasili duboko u sudijskoj nadoknadi.

Remizirao je Bayer s ekipom Stuttgarta 2:2 u meču 31. kola Bundeslige, a poraza su se Apotekari ovaj put spasili u 96. minuti.

Sve golove na ovoj utakmici vidjeli smo u drugom poluvremenu, pošto je prvo u 47. minuti Chris Fuhrich pogodio za vodstvo Švaba od 1:0, da bi tačno deset minuta poslije Deniz Undav udvostručio njihovu prednost na 2:0.

U život su se Apotekari vratili preko Aminea Adlija u 62. minuti, kada je on pogodio za 2:1, a gol koji je postigao Kossounou u 78. minuti poništen je zbog ofsajda.

Nastavio je tim Xabija Alonsa napadati, a to se isplatilo po isteku sudijske nadoknade od pet minuta, kada nakon gužve pred golom gostiju mrežu trese Robert Andrich za konačnih 2:2.

Leverkusen je još ranije osigurao titulu prvaka Njemačke, svoju prvu u historiji, kojom je prekinuo dominaciju minhenskog Bayerna koji je prvak bio posljednjih 11 godina uzastopno. Stuttgart je treći sa 64 osvojena boda ove sezone.

U terminima odigranim ranije danas, Leipzig je porazio Dortmund 4:1, dok je Werder slavio na gostovanju kod Augsburga 3:0.

Bayern je bio bolji od Eintrachta sa 2:1, a dodajmo još i pobjedu Wolfsburga na gostovanju kod Freiburga 2:1.