Amatersko ‘prosipanje bodova’: PSG imao pobjedu u svojim rukama, Reims šokirao domaćine pred posljednji zvižduk

Nogometaši Paris Saint-Germaina odigrali su večeras tek 1:1 protiv Reimsa u utakmici 20. kola francuske Ligue 1, a važili su za apsolutnog favorita.

PSG je napadao u prvom poluvremenu susreta, dok su se gosti branili na fantastičan način. U drugom dijelu domaćin je zaigrao nešto bolje na ‘Parku prinčeva’.

Galtierovi izabranici su tako tek u 51. minutu uspjeli da slome otpor Reimsa. Nakon Messijevog udarca lopta nekom srećom dolazi do Neymara koji je uspio pogoditi za 1:0.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije novi problemi za PSG. Marco Veratti je zbog žestokog prekršaja zaradio direktan crveni karton, pa su ostali sa desetoricom.

Kada se očekivao kraj utakmice i pobjeda prvaka Francuske, u posljednjim sekundama Reims je šokirao domaći tim i uspio je izjednačiti. Nogometaši PSG-a mislili su da je meč završen te amatersi odreagovali, što je odlično u 96. minutu iskoristio Balogun i pogodio za konačnih 1:1.

Parižani u ovom trenutku još uvijek uživaju status lidera Ligue 1 sa 48 bodova, imaju tri boda više od Lensa te pet više od Marseillea. S druge strane, Reims je 11. sa 26 osvojenih bodova.