Amerikanci imali tri boda u ‘džepu’, a onda je Gareth Bale po ko zna koji put odigrao ulogu junaka Velsa

Sjedinjene Američke Države i Vels remizirali su večeras u prvoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru rezultatom 1:1.

Amerikanci su odlično odgirali prvo poluvrijeme i činilo se da će stići do trijumfa, ali se onda pojavio Gareth Bale i “pomrsio im račune”.

Odličnu igru i totalnu inicijativu SAD-a u prvom dijelu krunisao je sjajni Weah pogotkom u 36. minutu susreta, nakon odlične asistencije Christiana Pulišića.

Stvari su se malo promijenile u nastavku, Vels je koliko toliko poboljšao svoju igru i krenuo u napad. Sve se isplatilo u 82. minutu. Bale izborio je penal, da bi zatim preuzeo odgovornost i pogodio sa bijele tačke za konačnih 1:1.

U narednom kolu ove grupe Vels očekuje duel protiv reprezentacije Irana koja je danas deklasirana od Engleske rezultatom 6:2, dok će SAD odmjeriti snage sa upravo pomenutim Englezima.