Ancelottijev Everton srušio Crystal Palace i nastavio sjajan niz

U susretu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je u subotu pred svojim navijačima pobijedio Crystal Palace rezultatom 3:1.

Momčad Carla Ancelottija povela je pogotkom Bernarda u 18. minuti, a izjednačenje gostima donio je Benteke (51).

Nakon izjednačujućeg pogotka Crystal Palace je nastavio s opsadom Evertonovog gola, ali nije uspio još jednom zatresti mrežu Pickforda.

Kazna za propuštene prilike i otvorenu igru stigla je u 58. minuti. Everton je izveo brzi kontranapad, a strijelac je bio Richarlison.

Domaćin je pobjedu potvrdio u 88. minuti. Nakon udarca iz kuta Richarlison je glavom pogodio prečku, a lopta se odbila do Calvert-Lewina, koji ju je iz neposredne blizine pospremio u mrežu.

Ovom pobjedom Everton je nastavio pozitivan niz u posljednjih pet utakmica (tri pobjede i dva remija), dok Crystal Palace već sedam kola ne zna za pobjedu.