Ancelottijev Everton upisao novu pobjedu, Watford deklasirao Aston Villu

Nogometaši Evertona su u dvoboju 20. kola engleske Premier lige u gostima nadigrali momčad Newcastle United rezultatom 2:1.

Everton je poveo već u 13. minuti pogotkom Calverta-Lewina. Uporni Newcastle izjednačio je preko Schära u 56. minuti. Junak Evertona na današnjoj utakmici, Calvert-Lewin, postavio je konačan rezultat svojim drugim pogotkom u 64. minuti.

Ujedno, ovo je druga pobjeda u drugoj utakmici Carla Ancelottija na klupi Evertona. S ovom pobjedom ‘Karamele’ su preskočile Newcastle na ljestvici i sada drže 10. mjesto Premier lige.

Watford je pred svojim navijačima deklasirao Aston Villu rezultatom 3:0, a utakmicu je obilježio kapetan ‘Stršljena’ Troy Deeney s dva pogotka.

Utakmicu bez pobjednika odigrali su Southampton i Crystal Palace. Tomkins je u 50. minuti postigao gol za vodstvo gostiju, ali Ings u 74. minuti pogađa za izjednačenje i konačnih 1:1