Andalužani kiksali u borbi za titulu La Lige: Susret između Seville i Raya Vallecana završio podjelom bodova

Igrači Seville remizirali su sa ekipom Raya Vallecana u okviru 28. kola španske La Lige rezultatom 1:1.

Prvi pogodak pao je već u 11. minutu susreta. Rafa Mir je zatresao mrežu protivnika, ali je poništen zbog ofsajda.

U prvih 45 minuta rezultat je glasio 0:0. Na početku drugog poluvremena Rayo stiže do vodstva, u strijelce se upisao Bebe.

Nakon primljenog pogotka, trener Seville Julen Lopetegui je odmah reagovao sa izmjenama. Ušli su Martial, Acuna i Corona.

To je urodilo plodom, jer je u 63. minutu na asistenciju Corone mrežu Raya pogodio Delaney. Sevilla je tako na ovom susretu uzela samo bod i poklekla u borbi za trofej.

Real Madrid sada ima sedam bodova više, a sutra ima priliku da ode na čak 10, ukoliko trijumfuje nad Mallorcom.