Anfield se poklonio sjajnom Salahu, Liverpool stigao do ogromnog trijumfa nad Cityjem

Sjajnu utakmicu u okviru 11. kola engleskog Premiershipa na Anfieldu su odigrali Liverpool i Manchester City (1:0).

Prvak Engleske je bio favorit na ovom susretu, iako je riječ o utakmici u gostima protiv Liverpoola, ali rezultat je na kraju otišao u korist ‘Redsa’.

Odlično su igrali izabranici Pepa Guardiole tokom čitavog susreta, stvarali dosta dobrih šansi, ali do pogotka nisu mogli.

Trenutak odluke stigao je u 76. minutu susreta. Alisson je ispucao dugu loptu, Cancelo užasno reagovao, a sve je pratio Salah koji je postigao jedini pogodak za konačnih 1:0.

Poslije toga City je većinski napadao gol domaćih, no nisu imali sreće i Liverpool je stigao do izuzetno važne pobjede, posebno zbog samopouzdanja u nastavku sezone.

‘Građani’ ovim porazom imaju četiri boda zaostatka za vodećim Arsenalom, dok je ekipa Liverpoola na osmoj poziciji engleskog Premiershipa.