Anfield svjedočio još jednoj ludoj utakmici, Liverpool u reviji golova bolji od Tottenhama

Nogometaši Liverpoola pobijedili su momčad Tottenhama na Anfieldu rezultatom 4:3, a ova utakmica je definitivno pravdala epitet derbija 34. kola engleskog Premiershipa.

Liverpool je nakon samo 15 minuta igre u prvom dijelu imao vodstvo od 3:0 preko Diaza, Jonesa i Salah, te se činilo kako je blizu još jedan potop ‘Spursa’.

Međutim, u 40. minuti Ivan Perišić sjajno prolazi pored Van Dijka i preciznim centaršutem pronalazi Kanea kojem nije bilo teško da smanji zaostatak svog tima pred odlazak na desetominutni odmor.

U drugom poluvremenu, gosti su izašli još odlučniji da stignu do povoljnog rezutlata, a novo smanjenje istog donio je Son.

Potpuni povratak u utakmicu viđen je sredinom nadoknade drugog dijela kada je uz dosta sreće pogodio Richarlison za svoj prvi gol u Premiershipu ove sezone.

I kada se činilo da će to biti remi koji nijednom timu ne odgovara, Lucas Moura je napravio kardinalnu grešku koju je u pogodak za ‘Redse’ pretvorio preporođeni Diogo Jota.

Liverpool je današnjim trijumfom preskočio Tottenham na tabeli. Momčad Jurgena Kloppa sada je peta sa 56 bodova, dok je Tottenham šesti sa 54, koliko ima i sedma Aston Villa.