Anguissa je pravo otkriće Italije, Napoli uvjerljivo slavio protiv Torina za vrh tabele Serie A

Igrači Napolija pobijedili su Torino na stadionu ‘Diego Armando Maradona’ rezultatom 3:1 u okviru osmog kola talijanske Serie A.

Luciano Spalletti i njegova momčad tako su učvrstili čelnu poziciju u prvenstvu Italije, a definitivno jedan od najzaslužnijih za to je reprezentativac Kameruna i “otkriće” tamošnjeg nogometa, Andre-Frank Zambo Anguissa.

Domaćin do vodstva stiže već u šestom minutu. Fantastičan centaršut Ruija u pogodak je pretvorio upravo Anguissa. Kamerunac je bio u centru pažnje i šest minuta kasnije kada je pretrčao skoro pola terena i savladao golmana Torina za 2:0.

Treći pogodak za Napolitance stigao je u 37. minutu. Danas također raspoloženi Kvaratskhelia pogađa uz pomoć stative za 3:0. ‘Bikovi’ se i dalje nisu predavali, pa je Sanabria pogotkom u finišu prvog poluvremena uspio smanjiti zaostatak svog tima.

Međutim, gosti u drugom dijelu nisu mogli mnogo i konačan rezultat ostao je 3:1. Pored toga, isključenje je zaradio trener Torina Ivan Jurić. Napoli je sada prvi sa 20 bodova, dok je Torino deveti sa 10 bodova.