Antetokounmpo izašao nakon samo devet minuta igre zbog povrede, ali je postavio novi rekord Bucksa

Grčki košarkaš Giannis Antetokounmpo doživio je nezgodnu povredu desne ruke nakon samo devet minuta provedenih na parketu protiv Chicago Bullsa.

Milwaukee Bucksi su slavili 112:100, ali je bez dileme ovo pirova pobjeda jer će Grk izbivati sa terena zbog povrede ruke nakon što je pao poslije duela sa Coby Whiteom.

No, ni to nije omelo Antetkounmpa da ispiše historiju Bucksa kao najbolji asistent kluba sa 3,274 asistencije. Iza sebe je ostavio Paula Presseya koji je upisao 3,272 asistencije za klub.

Susret je Grk završio sa 2 poena i sedam skokova, a svemu tome dodao je tri asistencije. Brook Lopez je preuzeo odgovornost i sa 33 poena vodio Buckse do trijumfa.

Na drugoj strani, Nikola Vučević je ubacio 22 poena uz 16 skokova, ali nedovoljno da Bullsi izbjegnu poraz.

U preostale dvije utakmice NBA večeri, Washington Wizardsi su nadigrali Minnesotu Timberwolves 106:114. Los Angeles Clippersi su također na gostovanju bili bolji od Phoenix Sunsa 116:107.