AO: Ćorić izgubio u osmini finala, Hrvatska ostala bez predstavnika!

Hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je u ponedjeljak svoj nastup na Australian Openu u osmini finala.

Bolji od hrvatskog predstavnika bio je Francuz Lucas Pouille sa 6-7(4), 6-4, 7-5, 7-6(2) nakon tri sata i 19 minuta igre.

Ćorić je dobio prvi set u tie-breaku, da bi u drugom setu dva puta izgubio servis. U trećem setu servis gubi još jednom servis, a u četvrtom je došao do tie-break u kojem je Francuz ponovno bio bolji.

Ovo je bio treći susret Pouillea i Ćorića te prva pobjeda francuskog tenisača. Osmina finala Australian Opena najbolji je rezultat za Ćorića na ovom Grand Slam turniru.

Hrvatska je na Australian Openu imala petero predstavnika (Čilić, Ćorić, Karlović, Martić i Vekić) i svi su prošli prvo kolo. No, nitko nije uspio izboriti četvrtfinala.