Apotekari protutnjali kroz Bremen: ‘Leteći’ Havertz vodio Bayer do uvjerljive pobjede

Susretom Werdera i Bayera kompletirano je 26. kolo njemačke Bundeslige. Gosti iz Leverkusena nadigrali su Werder sa 4:1 (2:1) pred praznim tribinama Weserstadiona u Bremenu.

Dvostruki strijelac za ‘Apotekare‘ bio je Havertz, koji je oba pogotka u 28. i 33. minuti zabio glavom. Selassie je u 30. minuti zabio za izjednačenje Werder, ali domaći nisu mogli više od toga.

U nastavku utakmice uvjerljivu pobjedu Bayera potvrdili su Weiser u 61. i Demirbay u 78. minuti utakmice.

Bayer se ovom pobjedom s 50 bodova priključio vrhu Bundeslige, približivši se četvrtom RB Leipzigu na samo bod. Vodeći Bayern ima 58 bodova, četiri više od druge Borussije Dortmund. Na trećem mjestu je Borussia M’gladbach s 52 boda.

Werder je nastavio s blijedim izdanjima te sa 18 bodova nalazi se na pretposljednjem mjestu, sa susretom manje i bodom više od fenjeraša Paderborna.

Već u petak 22. maja, berlinskim derbijem između Herthe i Uniona započet će 27. kolo, drugo otkako je Bundesliga nastavljena nakon devet tjedana pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa.