‘Apotekari’ stigli na korak do trofeja u Kupu: Bayer Leverkusen u polufinalu DFB Pokala deklasirao drugoligaša

Nogometaši Bayera iz Leverkusena igraju zaista nevjerovatnu sezonu, a večeras su u polufinalu DFB Pokala savladali i eliminisali Fortunu Dusseldorf sa uvjerljivih 4:0.

Već u sedmom minutu utakmice Frimpong je zabio za 1:0 na asistenciju Schicka, da bi u 20. minutu proigravanje Wirtza iskoristio Adli i duplirao prednost ‘Apotekara’.

Pred kraj prvog poluvremena, odnosno u 35. minutu, sve je bilo kristalno jasno. Poslije asistencije, sjajni Florian Wirtz se uspio upisati i u strijelce za visokih 3:0.

Bayer je u nastavku samo odrađivao posao, ali je uspio ponovo natjerati gostujuću odbranu da kapitulira. Igrao se 60. minut kada je Wirtz sa penala postigao svoj drugi pogodak večeras i postavio konačnih 4:0.

Tako će Bayer Leverkusen u finalu njemačkog Kupa odmjeriti snage sa još jednim drugoligašem, Kaiserslauternom, koji je minule noći izbacio trećeligaša Saarbrucken.