Apsolutna ‘ludnica’ u finišu utakmice Empolija i Milana, ‘Rossoneri’ na kraju do ubjedljivog trijumfa

Teško gostovanje imao je Milan na Castellani stadionu u Empoliju, a na kraju je u ludoj završnici slavio sa ubjedljivih 3:1.

Ovaj susret obilježile su i povrede čak trojice nogometaša Milana. Pioli je bio prisiljen vršiti dosta izmjena, a upravo nakon nekih od njih pao je i prvi pogodak.

Uz Desta u 73. minutu na teren su ušli Rebić i Diaz, a samo šest minuta kasnije stigao je pogodak koji je nagovijestio pobjednika ovog duela.

‘Rossoneri’ su brzinski izveli aut s desne strane, Tonali je bacio loptu prema Leau koji se sjajno snašao i uposlio Rebića, dok Hrvat bez problema pogađa mrežu domaćih.

Prava drama nastupa na samom kraju. Bajrami zabija eurogol iz slobodnjaka za 1:1 i činilo se da će meč završiti remijem. No, odmah na drugoj strani pogađa Ballo-Toure i vraća prednost svom timu, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade nakon kontre Leao postavio konačnih 3:1.

Milan je sada sa 17 bodova na trećem mjestu Serie A i ima tri boda manje od vodećeg Napolija. S druge strane, Empoli je 14. sa samo sedam bodova.