Apsolutna ‘ludnica’ u finišu utakmice Rome i Milana, Olimpico je nakon kratkotrajne euforije ekspresno utihnuo

U jednom od derbija 32. kola italijanske Serie A Roma je ugostila ekipu Milana, a konačan rezultat glasio je 1:1 u izuzetno ludoj završnici.

Čvrsta i borbena utakmica sa obje strane tokom svih 90 minuta, što se donekle moglo i očekivati. Nažalost, derbi ipak nije opravdao očekivanja i nije viđeno previše toga u regularnom toku susreta.

Tammy Abraham je u 94. minutu savladao Maignana za 1:0 i erupciju oduševljenja domaćih navijača na tribinama Olimpica. No, vrlo brzo stigao je šok za pristalice ‘Vučice’.

Naime, nakon jednog ubačaja skroz na drugoj strani zaboravljeni Saelemaekers na asistenciju Leaa zabija za izjednačenje te na kraju jako vrijedan bod ‘Rossonera’.

Milan sada ostaje četvrti sa 57 bodova, koliko ima i petoplasirana Roma, dok Inter ima 54 boda i utakmicu manje. Jasno je kao dan da će se u završnih šest kola voditi žestoka bitka za plasman u Ligu prvaka.