ARGENTINA JE PRVAK SVIJETA! ‘Gaučosi’ slavili protiv Francuske nakon boljeg izvođenja penala

Nogometna reprezentacija Argentine savladala je selekciju Francuske u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru nakon boljeg izvođenja penala u istinskom spektaklu za povijest.

Prvi pogodak vidjeli smo u 23. minutu susreta. Poslije diskutabilno dosuđenog penala precizan sa bijele tačke bio je Lionel Messi za 1:0, da bi svega 13 minuta kasnije sjajnu akciju pogotkom krunisao Angel Di Maria i duplirao vodstvo svoje momčadi.

Francuska se “budi” tek posljednjih 10-ak minuta meča. Kylian Mbappe zabija iz penala u 80. minutu, a minut kasnije na fenomenalan način poravnava rezultat na 2:2 i tako se otišlo na produžetke.

U produžecima prava drama. Messi u 108. minutu ponovo donosi prednost Argentincima, dok pred sami kraj, tačnije u 118. minutu, Mbappe pogađa iz još jednog penala za 3:3.

Pristupilo se penalima. U redovima ‘Gaučosa’ svi su bili precizni. Zabijali su Messi, Dybala, Paredes i Montiel. S druge strane, za Francusku su pogađali Mbappe i Kolo Muani, dok su Coman i Tchouameni promašili svoj penal.

Reprezentacija Argentine tako je stigla do titule prvaka svijeta prvi put još od 1986. godine, a Lionel Messi od ovog trenutka po svemu sudeći uživa status najboljeg nogometaša svih vremena..