Argentina nakon lutrije penala izborila plasman u finale Copa Americe

Nogometaši Argentine plasirali su se u finale Copa Americe, gdje ih čeka Brazil predvođen Neymarom. Gaučosi su do velikog finala stigli tek nakon lutrije kaznenih udaraca protiv Kolumbije.

Leo Messi je odigrao još jednu veliku utakmicu na ovogodišnjoj Copi, upisao je sedmu asistenciju (rekord turnira), ali junak Argentine zove se Emiliano Martinez.

Nakon 120 minuta igre semafor je pokazivao 1:1. Povela je Argentina već u sedmoj minuti pogotkom Lautara Martineza, koji je lijepo pogodio donji ugao protivničkog gola na dodavanje Messija. Poravnao je Luis Diaz u 61. minuti pogotkom iz ‘mrtvog kuta’.

Golova više nije bilo, pristupilo se kaznenim udarcima. Na pozornicu je stupio ranije spomenuti Martinez, golman Aston Ville zaustavio je čak tri udarca Kolumbijaca, Argentina je na kraju slavila sa 3:2.

Finale između Brazila i Argentine igra se u noći sa subote na nedjelju na kultnoj Maracani u Rio de Janeiru.